Dnes sa uskutočnilo avizované stretnutie so zamestnávateľom a k posunu v rámci kolektívneho vyjednávania žiaľ dnes nedošlo. Predmetom stretnutia bolo najmä skončenie platnosti kolektívnej zmluvy a jeho význam.

Je dôležité zdôrazniť, že to, že sme sa dostali do tejto časovej fázy, nie je chybou odborovej organizácie a to je fakt. Rovnako je faktom, že aktuálny sociálny dialóg si vyžaduje určitý čas na prípravu a realizáciu.

K hlavnému bodu stretnutia: zamestnávateľ upozornil odborovú organizáciu na možné negatíva v prípade skončenia platnosti kolektívnej zmluvy. Tieto bude komunikovať prostredníctvom firemnej aplikácie a mítingov so zamestnancami.

☝️Zároveň bude zamestnávateľ poukazovať na možnosť, že zamestnanci, ktorí už hlasovali, môžu svoj názor zmeniť a nesúhlas s návrhom zamestnávateľa odvolať.

Táto možnosť tu samozrejme je…stále však platí, že rozhodnutie každého zamestnanca je prejavom slobodnej vôle. Každý z nás sa rozhoduje na základe faktov a vlastného uváženia. To je tá osobná zodpovednosť, ktorú má aktuálne každý z nás vo svojich rukách.

Návrh zamestnávateľa poznáte…

👉Návrh odborovej organizácie zostáva naďalej nemenný, v pôvodnom znení zo dňa 27.10.2025:

• navýšenie základnej mzdy všetkým zamestnancom aj office+250 €
• vyššie odstupné pri skončení pracovného pomeru
• zavedenie zásluhovej dovolenky
• navýšenie príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie (DDS)
• rozšírené možnosti čerpania a navýšenie Sociálneho fondu
• rozšírenie akceptovaných účastí a prekážok v práci
• rozšírenie výrobných ukazovateľov pre účely 14. mzdy aj o plnenie nad 100 %
• navýšenie mzdového zvýhodnenia za vedenie kolektívu
• zaradenie kvartálneho bonusu TL/SV/SL do Kolektívnej zmluvy a jeho navýšenie
• navýšenie príplatku za sťažený výkon práce (fyzická záťaž – Modul)

Odborová organizácia pokračuje v prieskume medzi zamestnancami k návrhu zamestnávateľa zo 6. kola kolektívneho vyjednávania podľa harmonogramu.

👉Informácie, ktoré budú smerovať zo strany zamestnávateľa k zamestnancom, budeme analyzovať a následne sa k nim vyjadríme.

Na základe výsledkov prieskumu budeme pokračovať v kolektívnom vyjednávaní (aktuálny stav hlasovania bude zverejnený zajtra)

Na záver len jedno…aby rozhodovanie každého zamestnanca vychádzalo zo slobodnej vôle, bez emócií a predovšetkým na základe faktov.

VZO OZ KOVO MOBIS

Návrat hore