Podľa vyjadrenia spoločnosti ide o snahu hľadať spoločný kompromis,pričom aktuálne intenzívne komunikujú aj s HQ v Kórei.
Chceme ako Výbor ZO jasne povedať: nikdy sme neboli a ani nebudeme tými, ktorí odmietajú dialóg. Naopak…celý čas sa snažíme o férové a dôstojné riešenie pre všetkých zamestnancov.
Kolektívne vyjednávanie je našou povinnosťou, ale aj záväzkom voči vám všetkým. Preto sa tohto stretnutia ako VZO OZ KOVO MOBIS samozrejme zúčastníme.
Zároveň však očakávame, že predmetom rokovania bude skutočná snaha zamestnávateľa vyriešiť spor o uzavretie kolektívnej zmluvy, pretože zamestnanci si v tejto chvíli zaslúžia konkrétne kroky, reálne riešenia a jasnú snahu uzavrieť kolektívnu zmluvu.
Naším spoločným cieľom by malo byť jej podpísanie v duchu win-win a vyplatenie všetkých benefitov, ktoré vám právom patria.
Situáciu berieme vážne a o ďalšom vývoji vás budeme informovať.
VZO OZ KOVO MOBIS

