Dnes, v túto slnečnú nedeľu, nás vedenie spoločnosti nečakane oslovilo s požiadavkou na mimoriadne stretnutie ku kolektívnemu vyjednávaniu, ktoré sa má uskutočniť už zajtra – v pondelok 25. 5. 2026 v poobedňajších hodinách.

Podľa vyjadrenia spoločnosti ide o snahu hľadať spoločný kompromis,pričom aktuálne intenzívne komunikujú aj s HQ v Kórei.

Chceme ako Výbor ZO jasne povedať: nikdy sme neboli a ani nebudeme tými, ktorí odmietajú dialóg. Naopak…celý čas sa snažíme o férové a dôstojné riešenie pre všetkých zamestnancov. 👉Kolektívne vyjednávanie je našou povinnosťou, ale aj záväzkom voči vám všetkým. Preto sa tohto stretnutia ako VZO OZ KOVO MOBIS samozrejme zúčastníme.

👉Zároveň však očakávame, že predmetom rokovania bude skutočná snaha zamestnávateľa vyriešiť spor o uzavretie kolektívnej zmluvy, pretože zamestnanci si v tejto chvíli zaslúžia konkrétne kroky, reálne riešenia a jasnú snahu uzavrieť kolektívnu zmluvu.

Naším spoločným cieľom by malo byť jej podpísanie v duchu win-win a vyplatenie všetkých benefitov, ktoré vám právom patria.

Situáciu berieme vážne a o ďalšom vývoji vás budeme informovať.

VZO OZ KOVO MOBIS

Návrat hore