Pretože väčšina zamestnancov si už od decembra 2025 zodpovedne plní svoje pracovné povinnosti a stráži dochádzku tak, aby mali nárok na Letný bonus v maximálnej výške.
Mnohí z vás si návštevu lekára nahrádzajú nadčasmi… a odpracovať navyše 16 hodín postojačky, často priamo na linke, je obrovská záťaž a to len preto, aby človek neprišiel o zaslúžený bonus.
Za týchto okolností a v tejto situácii nepovažujeme nevyplatenie 13. mzdy za férové voči zamestnancom. V pondelok preto oslovíme zamestnávateľa s požiadavkou na možnosť uzatvorenia dohody o predĺžení platnosti aktuálnej kolektívnej zmluvy o jeden mesiac. Cieľom je vytvoriť priestor na pokračovanie kolektívneho vyjednávania bez negatívneho dopadu na zamestnancov a zároveň umožniť vyplatenie Letného bonusu.
O výsledku našej požiadavky vás budeme samozrejme informovať.
VZO OZ KOVO MOBIS

